Dodany: 2010-12-02 13:24:00

Kiedy można stracić prawo jazdyPrawo jazdy toruń jest wydawane po spełnieniu wszystkich warunków opisanych w ustawie o ruchu drogowym oraz po pozytywnym zaliczeniu państwowego egzaminu na prawo jazdy lublin, składającego się z części teoretycznej i praktycznej.

 

Jednak kierowca musi mieć świadomość, że prawo jazdy lublin nie jest mu dane raz na zawsze. Za wszelkie naruszenia i łamanie przepisów drogowych oraz za spowodowanie kolizji lub wypadku grożą sankcje prawne. Najczęściej są to mandaty karne oraz punkty karne. Jednak w przypadku ciężki wypadków, w których były ofiary śmiertelne kierowca musi się liczyć także z procesem karnym wytoczonym przez prokuraturę za spowodowanie śmierci.

 

Punkty karne to środek, który również może pozbawić kierowcę prawa jazdy. Kierowca, który posiada ten dokument dłużej niż rok, może dostać maksymalnie 24 punkty karne. Jeśli osiągnie ten próg, prawo jazdy jest mu zabierane, a on sam musi ponownie zdać egzamin państwowy. Jeśli kierowca zbliży się do tej granicy może w ośrodku WORD odbyć kurs doszkalający, po którym odejmowane jest mu 6 punktów. Kurs taki może odbyć raz na pół roku. W przypadku kierowców, którzy prawo jazdy posiadają od roku, nie mogą przekroczyć progu 20 punktów karnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kiedy można stracić prawo jazdy
Nick: