Dodany: 2010-12-02 13:15:57

Czym jest egzamin z jazdyPaństwowy egzamin na prawo jazdy lublin dzielimy na część teoretyczną i praktyczną. Aby móc podejść do części praktycznej, trzeba pozytywnie ukończyć test zawierający pytania teoretyczne. Praktyczny egzamin na prawo jazdy toruń składa się z dwóch etapów. Pierwsza część to jazda na placu manewrowym.

 

To właśnie tutaj sprawdzane są umiejętności zdającego, który  musi zaliczyć podstawowe manewry, jak parkowanie tyłem, parkowanie skośne, przodem, koperta, jazda po łuku, ruszanie pod górkę oraz zawracanie. Praktyczny egzamin na prawo jazdy to także sprawdzenie przez egzaminatora umiejętności zdającego w ruchu drogowym. Tutaj liczy się przede wszystkim opanowanie oraz przestrzeganie wszystkich przepisów kodeksu drogowego. Czas trwania jazdy po mieście nie może być krótszy niż 40 minut.

 

Egzaminator może zakończyć egzamin po upływie 25 minut, jeżeli został wykonany program egzaminacyjny i wynik egzaminu jest pozytywny. Egzaminator może również przerwać egzamin jeśli zdający popełnia rażące błędy. Należą do nich m.in.: kolizja drogowa, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, czy wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest egzamin z jazdy
Nick: