Dodany: 2010-12-02 13:05:31

Czym jest egzamin z teorii Prawo jazdy toruń to dokument, który chce zdobyć każdy nastolatek. Dla wielu prawo jazdy lublin jest symbolem dorosłości, którą chcą szybko osiągnąć. Aby zdobyć prawo jazdy lublin trzeba mieć jednak ukończony odpowiedni wiek, przypisany do danej kategorii.

 

W przypadku samochodu osobowego jest to 18 lat. Następnie trzeba ukończyć specjalny kurs na prawo jazdy, który organizują licencjonowane w WORD szkoły jazdy. W takich miejscach zatrudnieni są instruktorzy, którzy prowadzą naukę jazdy z kursantami. To właśnie oni czuwają nad przekazaniem wiedzy oraz rozwojem umiejętności praktycznych przyszłego kierowcy. Po odbyciu kursy, przystępujemy do państwowego egzaminu na prawo jazdy przeprowadzane go w WORD.

 

Pierwszy etap to część teoretyczna. Składa się z 18 losowych pytań w formie multimedialnego testu. Z podanych odpowiedzi (A, B, C, D itp.) można wybrać jedną lub kilka poprawnych. Na rozwiązanie testu zdający ma 25 minut. Aby zaliczyć go pozytywnie potrzebuje 16 prawidłowych odpowiedzi, co oznacza, że może się pomylić tylko 2 razy. Test sprawdza wiedzę z budowy technicznej pojazdu, znajomości przepisów drogowych i znaków, umiejętności niesienia pierwszej pomocy podczas wypadku.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest egzamin z teorii
Nick: