Dodany: 2010-12-02 12:59:37

Jak zdobyć prawo jazdyPrawo jazdy toruń jest dokumentem, który uprawnia nas do samodzielnego prowadzenia pojazdów silnikowych. Dzięki temu, że posiadamy prawo jazdy toruń stajemy się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

 

Jednak droga do tego, aby uzyskać wymarzone prawo jazdy lublin jest długa. Pierwszym krokiem do zdobycia prawa jazdy jest osiągnięcie wymaganego wieku. Ustawa o ruchu drogowym określa ile lat powinien mieć ukończone kandydat na prawo jazdy w danej kategorii. W przypadku motocykli jest to 16 lat, w przypadku samochodów osobowych 18.

 

Następnie należy zgłosić się do lekarza na badania i przedstawić w ośrodku nauki jazdy zaświadczenie o braku przeciwwskazań fizycznych i psychicznych do prowadzenia pojazdów silnikowych. Potem trzeba wnieść opłatę za kurs prawa jazdy i odbyć go pod okiem doświadczonego instruktora. Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej, która obejmuje jazdę po mieście i jazdę na placu manewrowym. Po ukończeniu kursu można przystąpić do państwowego egzaminu na prawo jazdy, który również składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to 18 pytań, na które trzeba odpowiedzieć. Część praktyczna to jazda na placu oraz jazda w ruchu miejskim.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zdobyć prawo jazdy
Nick: