Dodany: 2010-12-02 12:53:44

Czym jest prawo jazdyPrawo jazdy toruń jest dokumentem wydawanym po pozytywnym zaliczeniu państwowego egzaminu na prawo jazdy lublin. Jest to dokument urzędowy wydawany przez uprawnione go tego organy samorządowe, regionalne i państwowe.

 

Aby móc się ubiegać o prawo jazdy lublin trzeba spełnić kilka podstawowych elementów regulowanych przez ustawę o ruchu drogowym. Ustawa ta reguluje zasady ruchu na drogach publicznych oraz w strefach zamieszkania, warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu, wymagania w stosunku do osób kierujących pojazdami i innych uczestników ruchu oraz zasady kontroli ruchu drogowego. 

 

Popularnie nazywana jest kodeksem drogowym. To właśnie ogół przepisów, których uczymy się na kursie na prawo jazdy oraz które musimy respektować przez cały czas, gdy prowadzimy pojazd, pod groźbą mandatu karnego oraz punktów karnych. Kierowca posiadający prawo jazdy dłużej niż rok maksymalnie może dostać 24 punkty karne. Jeśli przekroczy tę granicę, dokument jest mu zabierany, a on musi ponownie zdawać państwowy egzamin na prawo jazdy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest prawo jazdy
Nick: