Dodany: 2010-12-02 12:45:35

Jak przebiega kurs na prawo jazdy Każdy kto chce stać się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i prowadzić pojazd silnikowy musi odbyć kurs prawa jazdy toruń.

 

Kurs prawa jazdy toruń to podstawowy element, który umożliwia ubieganie się o wydanie dokumentu, jakim jest prawo jazdy. Prawo jazdy upoważnia jego posiadacza do prowadzenia pojazdu silnikowego określonej kategorii. Aby jednak zdobyć prawo jazdy trzeba spełnić kilka warunków zawartych w ustawie o ruchu drogowym. Po pierwsze kandydat musi mieć ukończony wymagany wiek na daną kategorię, musi również przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po trzecie musi ukończyć kurs prawa jazdy toruń z pozytywną opinią instruktora. Dopiero spełnienie tych wymagań uprawnia go do odbycia państwowego egzaminu na prawo jazdy w WORD.

 

Nauka w szkołach jazdy obejmuje wykłady z części teoretycznej, na których kursanci zdobywają wiedzę o przepisach drogowych, budowie pojazdu czy niesieniu pierwszej pomocy. Druga część to część praktyczna. Obejmuje jazdę po mieści i jazdę na placu manewrowym, gdzie kursant musi wykonać podstawowe manewry, jak parkowanie tyłem, parkowanie skośne, przodem, koperta, jazda po łuku, ruszanie pod górkę oraz zawracanie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak przebiega kurs na prawo jazdy
Nick: